- Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek szczepień dla trzech grup: medyków, nauczycieli i służb mundurowych - zapowiedział 7 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając jednocześnie kolejne obostrzenia, czyli ograniczenia praw obywatelskich i swobody prowadzenia działalności gospodarczej wprowadzane w związku z koronawirusem SARS-CoV-2.

Na jakim etapie jest obóz rządzący w tej kwestii: debaty, decyzji czy egzekucji decyzji? - takie pytanie w TVN24 usłyszał we wtorek poseł PiS Tomasz Latos. - Nie znam najnowszych informacji, które są w resorcie i rządzie - odparł.

- Jak trafi ustawa, to wtedy będą nad tą ustawą pracował - dodał przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Czytaj więcej

Obowiązkowe szczepienia nauczycieli. Kraska: Wypracujemy jakieś rozwiązanie

- Jeżeli mówimy o kwestii obowiązkowości, mówmy ogólnie, nie tylko tych grup zawodowych. Ja osobiście nie jestem przekonany do tego, żeby był obowiązek. szczepień - powiedział.

Tłumacząc swe stanowisko poseł Prawa i Sprawiedliwości oświadczył, że "niestety dochodzi w Polsce do sytuacji zupełnie niewiarygodnych, których nie obserwuję gdzie indziej na świecie, tzw. fałszywki zaświadczeń, że ktoś był szczepiony".

- Mogę sobie wyobrazić krok dalej, coś w zasadzie prostszego - że pojawią się lewe zaświadczenia, że ktoś nie może być szczepiony, że ma przeciwwskazania - stwierdził.

Czytaj więcej

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat na COVID-19. Wystawiono miliony e-skierowań

Pytany o etap prac nad obowiązkiem szczepień Latos odesłał pytającego do rządu. - Ja nad tą ustawą nie pracuję - zaznaczył.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Dopytywany o obowiązek szczepień na COVID-19 dla medyków, nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych poseł PiS odparł: - Nie jestem zwolennikiem w ogóle nakładania obowiązku.

- Uważam, że niestety, patrząc na nasze społeczeństwo, na mentalność wielu z nas, to będzie kontrskuteczne - dodał.

- Jeżeli dochodzi do działań tak nieetycznych, że ktoś daje lewe zaświadczenie o zaszczepieniu, trudno sobie wyobrazić coś bardziej skandalicznego w tej sytuacji, w której funkcjonujemy... cóż prostszego dać coś właściwie nie do zweryfikowania, że ktoś ma przeciwwskazania? - argumentował.

Czytaj więcej

Obowiązkowe szczepienia nauczycieli. Czarnek: Będę dyskutował z Niedzielskim

Czy obowiązek szczepień przeciw COVID-19 zostanie dla trzech grup zawodowych wprowadzony? - Na to pytanie nie odpowiem - oświadczył szef komisji zdrowia.