Jednym z problemów, z którymi mierzy się teraz partia rządząca, jest afera wokół wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Jak informowała Wirtualna Polska, firma polityka z województwa lubuskiego miała oferować rodzicom ciężko chorych dzieci drogie i nieuznawane przez środowisko medyczne leczenie.

Vinci NeoClinic miała oferować leczenie na jak na nieuleczalne choroby, takie jak m.in. Parkinson czy Alzheimer. Klienci, według doniesień Wirtualnej Polski, mieli być nawiani do nowatorskich metod, które są wskazywane jako nieskuteczne.

Czytaj więcej

WP: Łukasz Mejza obiecywał pomoc nieuleczalnie chorym. Wiceminister wydał oświadczenie

Choć od doniesień WP minął już tydzień, a z obozu rządzącego płyną nieoficjalne sygnały o możliwej dymisji Mejzy, wiceminister sportu wciąż pozostaje na stanowisku.

W sondażu United Surveys, przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski, Polacy zostali zapytani, czy po śledztwie dziennikarzy portalu premier Morawiecki powinien zdymisjonować Mejzę i doprowadzić do jego odejścia z rządu. Zgodziło się z tym ponad trzy czwarte respondentów, przy czym 66 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak” a 9,5 proc. „raczej tak”. Rzadziej niż do dziesiąty ankietowany był odmiennego zdania. Odpowiedź „raczej nie” wybrało 6,9 proc. pytanych, a „zdecydowanie nie” - 2,1 proc.

15,5 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie. „Największą stanowczością wykazują się osoby, które w ostatnich wyborach głosowały na Koalicję Polską stworzoną przez PSL i Kukiz'15, z list której polityk dostał się do parlamentu. Dymisji Mejzy domaga się 97 proc. z nich” - podkreśliła Wirtualna Polska.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony 3 grudnia br. na reprezentatywnej grupie 1000 ankietowanych.