Czarzasty: PiS jest bezradny w kwestii inflacji, COVID-u i kryzysu na granicy

PiS traci w sondażach i nie ma pomysłu na rozwiązanie tych trzech problemów - ocenił Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Publikacja: 25.11.2021 13:37

Włodzimierz Czarzasty

Włodzimierz Czarzasty

Foto: TV.RP.PL

Czarzasty skrytykował rząd Zjednoczonej Prawicy, w zakresie polityki dotyczącej COVID-19 i wskazywał na jego pozorne działania w kwestii promocji szczepień.

- PiS traci we wszystkich sondażach i nie ma wewnętrznej spójności ws. COVID-u - jest bezradny w tej sprawie. (Politycy PiS-u - red.) Nie odpowiedzą panu na to czy robić więcej testów, czy wprowadzić lockdown, albo czy wprowadzić ograniczenia dla osób niezaszczepionych. To są zasadnicze pytania, a ludzi umiera coraz więcej. Głównie umierają ludzie niezaszczepieni, więc nie ma tu jakiegoś sporu merytorycznego czy naukowego - trzeba szczepić, a rząd nie ma pomysłu, jak to osiągnąć - stwierdził polityk.

Są trzy podstawowe elementy, które kształtują obecnie opinię publiczną: COVID-19, inflacja i kryzys na granicy polsko-białoruskiej

Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy

Współprzewodniczący Nowej Lewicy wyszczególnił trzy kwestie, które - jego zdaniem - mogą politycznie pogrążyć obecny rząd.

- Są trzy podstawowe elementy, które kształtują obecnie opinię publiczną: COVID-19, inflacja i kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Ze wszystkimi tymi rzeczami PiS sobie nie radzi. Głównie nie radzi sobie z chorobą i inflacją, ale jest też bardzo dużo krytycznych uwag do tego, jak sobie radzi na granicy. Pomimo dużej zagranicznej aktywności premiera - dobrze, że sobie przypomniał o tym, że istnieje UE, rekomenduję jeszcze przypomnienie sobie o NATO - to te problemy nadal wiszą. Im więcej mija od wzięcia władzy przez jakąś formacje - tym notowania tej formacji zwykle są gorsze. W tej chwili minęło sześć lat i widać, że PiS traci w sondażach i nie ma pomysłu na rozwiązanie tych trzech problemów - przekonywał wicemarszałek Sejmu.

Czytaj więcej

Kryzys na granicy Polski z Białorusią
Polityka
Platforma po marszu idzie dalej
Polityka
Sondaż. Koalicja Obywatelska przed Zjednoczoną Prawicą
Polityka
Jaki: W wyborach dostałem więcej głosów, niż było uczestników marszu 4 czerwca
Polityka
Wałęsa po marszu 4 czerwca: Tusk jest najlepszym i najmądrzejszym politykiem
Polityka
Rzecznik PiS "zdegustowany" językiem na marszu 4 czerwca
Polityka
Niemiecka prasa pisze o marszu 4 czerwca. „PiS popełnił dwa decydujące błędy”