- Polacy użyją czołgów Leopard do walki z nielegalną migracją na granicy z Białorusią - powiedział Aleksander Łukaszenko cytowany przez agencję BiełTA.

- Być może jesteście zaskoczeni, gdy to słyszycie. Nie mogę sobie wyobrazić, jak czołgi mają walczyć z cywilami. Oni po prostu szukają pretekstów, aby przenieść swoje siły zbrojne bliżej naszych granic, czyli do granic Państwa Związkowego (Białorusi i Rosji) - przekonywał białoruski dyktator.

Łukaszenko poinformował, że władze kraju są świadome obecnej sytuacji. - Oczywiście, na to wszystko odpowiemy bardzo stanowczo. Poczekamy jeszcze trochę i damy im ostrzeżenie. Też posiadamy sprzęt, który można przesunąć bliżej granicy, nie mówiąc już o Rosji. Tutaj będziemy działać twardo i odrzucimy ich krytykę - zapowiedział.

Czytaj więcej

MInister Obrony Narodowej Litwy, Arvydas Anušauskas
Szef litewskiego MON: Straż Graniczna użyje broni w przypadku zagrożenia życia

Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało w tym tygodniu, że do 7500 żołnierzy już patrolujących granicę z Białorusią, dośle jeszcze 2500. 

Szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że w rejon Białej Podlaskiej zostanie wysłanych 700 żołnierzy wraz ze sprzętem 10. Brygady Kawalerii Pancernej. "Doskonalimy mobilność i szybkie dostosowanie do sytuacji. Dbamy o bezpieczeństwo Polaków" - informował minister obrony.