W czerwcu ujawniono, że hakerzy mieli mieć dostęp do prywatnej skrzynki szefa KPRM. Michał Dworczyk nigdy nie potwierdził autentyczności publikowanych w internecie maili.

Z opublikowanej w poniedziałek wiadomości wynika, że jeden z doradców premiera Mateusza Morawieckiego wskazywał, jak rząd powinien reagować na ataki na szefa rządu.

Czytaj więcej

Mateusz Morawiecki
Afera e-mailowa. Prezes PAP do premiera: Wzmocnić pozytywny przekaz na TT

"Moim zdaniem w takiej sytuacji trzeba zadziałać kryzysowo, a więc znaleźć motyw i wskazać winnych, W moim przekonaniu motyw mają ci, którzy nie zarabiają już na wyłudzeniach VAT, mają bardzo silny motyw, jak nikt" - miał wskazywać jeden z doradców.

"Każdy kto cię będzie atakował stanie w jednym szeregu z wyłudzaczami VAT, każdy kto cię atakuje w domyśle służy mafii Vatowskiej" - wynika z treści.

W dalszej części autor wiadomości do Morawieckiego miał wskazywać, że autorom ataków na premiera "marzy się inny premier, inna partia, inni ludzie u władzy". "Jest motyw, jest podmiot" - miał podsumować.

W odpowiedzi premier Morawiecki miał napisać do swoich współpracowników, że "warto mocno pójść również tym tropem".

"Tylko ja potrzebuje żeby był szybko respons jak coś takiego się dzieje - gdzie jest sztab? Tomek Michał... pls - ostre działania" - czytamy.