Mroczek był pytany czy dobrym pomysłem jest wprowadzenie przepisu do polskiej konstytucji - proponowanego przez Donalda Tuska - który oznaczałby, iż parlament mógłby zdecydować o wyjściu Polski z UE większością 2/3 głosów (a nie, jak obecnie, bezwzględną większością głosów).

- Podzielam pogląd przewodniczącego Donalda Tuska, że największym zagrożeniem dla dobrej przyszłości Polski jest kwestia jej wyjścia z UE. W tym niespokojnym świecie, UE to filar naszego bezpieczeństwa. Porzucanie bezpiecznego schronienia i wychodzenie na burzę z piorunami, to po prostu szkodzenie krajowi. Dlatego warto zabezpieczyć tę kwestię, bezpieczną większością, żeby nie była to decyzja pochopna - przekonywał poseł.

UE to filar naszego bezpieczeństwa

Czesław Mroczek

Były wiceminister obrony narodowej odniósł się także do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.

- Z całą pewnością granica musi być chroniona. Jednak, rząd PiS-u z nieznanych powodów nie pokazuje ochrony polskiej granicy, jako sprawy ważnej dla całej UE. Polska powinna wystąpić o wsparcie instytucji unijnych, jak Frontex, ale także instytucji NATO-owskich - wskazywał polityk.

Czytaj więcej

Wiceszef MSWiA: Liczymy, że co 20 nielegalny migrant przemyka przez granicę

Mroczek mówił też o tożsamości politycznej swojej partii i jej dalszym kierunku.

- PO jako partia szerokiego centrum ma różne nurty, te bardziej lewicowe i te bardziej na prawo. Zawsze była między nami dyskusja, ale łączyło nas to by pilnować podstawowych wartości, które służą rozwojowi Polski, jak przestrzeganie prawa i respektowanie polskich instytucji. PO ciągle pozostaje w politycznym centrum - przekonywał poseł PO.