Podczas środowych obrad Sejmu Paweł Kukiz początkowo głosował z opozycją, poparł m.in. wniosek o odroczenie obrad, podczas których miała być rozpatrywana m.in. ustawa anty-TVN.

Po zarządzonej przez marszałek Witek 15-minutowej przerwie, która przeciągnęła się do 2 godzin, i ogłoszonej przez nią reasumpcji głosowanie, Kukiz i dwóch jego posłów zmienili zdanie i zagłosowali za kontynuacją obrad. Tłumaczyli wcześniejsze głosowanie pomyłką. - Przepraszamy, ale przecież nikt nie umarł - mówił wówczas Jarosław Sachajko.

Sejm przyjął wówczas m.in. ustawę anty-TVN, nowelizację KPA i podwyżki dla polityków.

Postępowanie Kukiza wywołało falę krytyki. 

- Posłowie Kukiza sprzedali się na sali sejmowej PiSowi. Godzinę temu głosowali za odroczeniem obrad, teraz po negocjacjach w kuluarach z Kaczyńskim „zmienili zdanie”. Obraz upadku i rozkładu. Aż czuć zapach zgnilizny - skomentował Jan Grabiec (czytaj więcej: Kukiz pomógł PiS-owi. Opozycja: Kupieni w dwie godziny)

Gramy na głowę Kukiza spadły również ze strony muzyków, m.in. Janusza Panasewicza i Jana Borysewicza, słów krytyki nie szczędził też Jakub Wojewódzki.

Ostre słowa pod adresem Kukiza padły także na jego profilach w mediach społecznościowych oraz w portalach i kanałach telewizyjnych.

Za niektóre z nich Paweł Kukiz żąda publicznych przeprosin. Takich chce od TVN24, które przekazał informację, że polityk poparł PiS w zamian za stanowisko marszałka Sejmu.

Kukiz nie ma zamiaru zgadzać się na rozmowę z TVN24, dopóki nie usłyszy przeprosin, ale do sądu telewizji nie poda.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

- A po co? Co to da? Czy zmienię procesem ich mentalność, albo mentalność Romana Giertycha, Radosława Sikorskiego i im podobnych? - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Polityk narzeka, że ze strony "piewców miłości i tolerancji" spadł na niego hejt gorszy, niż kiedyś na Pawła Adamowicza. - A portale i TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, tylko ten hejt podkręcają - mówi Kukiz.