- To co mówi Rafał Trzaskowski to polityczne banialuki. To jego program. Mój program jest inny: 2 nowe linie metra, 50 nowych żłobków i przedszkoli – mam na to wszystko finansowanie. To rozliczenie złodziejstwa reprywatyzacyjnego, skończenie z dyskryminacją kierowców w Warszawie. Mam program, a on ciągle opowiada o PiS-ie. On nawet nie potrafi napisać programu, tylko kopiuje program Hanny Gronkiewicz-Waltz  – mówił Jaki w odpowiedzi na przesłanie Trzaskowskiego z niedzielnej konwencji.

Jaki mówił też o zdjęcia, na których podpisuje swoje zobowiązania dla mieszkańców Warszawy (5 decyzji) na tle flagi polskiej i unijnej. - UE to wielka szansa dla Warszawy. Warszawa musi sięgać po środki z UE. Zawsze potrzebny jest przy tym pośrednictwo rządu. Dlatego potrzebny jest samorząd, który współpracuje z rządem. Ja w 2004 roku sam namawiałem do wejścia do UE, nie mam tu żadnych kompleksów - powiedział Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy był też pytany o apel byłego premiera Donalda Tuska dotyczący pojednania i wspólnego marszu liderów politycznych na 100-lecie. – Tak, mówiłem już o tym wcześniej. Apeluje by chociaż raz na 100 lat wszyscy poszli razem. Pójdę z Rafałem Trzaskowskim, apeluję by się na to zgodził, byśmy poszli we wspólnym marszu. Miasto powinno mieć nad takim marszem patronat – powiedział Jaki.