Klub Platformy Obywatelskiej przyjął dziś nową nazwę: Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego osiem osób: siedmiu posłów Nowoczesnej oraz były poseł tej partii Piotr Misiło.

"Realna, codzienna, praktyczna, owocna współpraca Nowoczesnej i PO w ramach Koalicji Obywatelskiej przywróciła Polakom nadzieję. Nadzieję na odsunięcie Kaczyńskiego od władzy. Nadzieję na uratowanie polskiej demokracji. Nadzieję na pozostanie Polski w Europie" - napisała po głosowaniu Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Odejście posłów oznacza, że lub Nowoczesna przestaje istnieć, ponieważ nie będzie miał wymaganej liczby 15 członków. "W związku z tym swoją propozycję ma lider Kukiz'15. Zastanawiam się, czy K'15 nie powinien "pożyczyć" Nowoczesnej jednego posła. Po co? A po to, żeby mogli utrzymać w Sejmie swój Klub" - napisał Paweł Kukiz.

"Widzicie ten kanibalizm, tę zachłanność POPiS-u, cwaniactwo starych kumpli od czasów "okrągłego stolca", którzy niewiele się od siebie różniąc udają różnice i "rywalizują" pomiędzy sobą tylko i wyłącznie o spółki skarbu państwa, apanaże i profity z tytułu sprawowania władzy, o dobrze płatną "pracę" dla swoich rodzin i partyjnych kumpli i nazywają to "demokratyczną rywalizacją dla dobra Obywateli"?" - dodał.

Lider Kukiz'15 tłumaczy, że wypożyczyłby posła, by "przez chwilę Schetyna nie chodził w glorii, że mu się po raz kolejny udało najeść do syta prawie za darmo. Najeść za jakiś ochłap dla Pihowicz i jej skundlonych "towarzyszy". Dla takich samych kundli, jak te, które odeszły z K'15 mamione przez PiS wizją spółek i politycznych "karier". Kundli, które sprzedały wyborców za własny tyłek".