Reklama

Morawiecki dla FT: UE potrzebuje reform. Będą zmiany po wyborach

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z "Financial Times" przewiduje, że tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego doprowadzą do wielkich zmian w Brukseli.

Publikacja: 02.01.2019 06:58

Morawiecki dla FT: UE potrzebuje reform. Będą zmiany po wyborach

Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Szef polskiego rządu wzywa UE do odstąpienia od postępowania dyscyplinarnego w sprawie przeprowadzonej reformy sądownictwa. Morawiecki przewiduje również, że po wyborach do europarlamentu ważny głos będą mieli nacjonaliści i eurosceptycy.

- Bruksela i Komisja Europejska muszą być bardzo otwarte na to, co dzieje się w różnych krajach. Głos różnych państw, a w szczególności rządów Europy Środkowej, będzie musiał być znacznie wyraźniej słyszalny - powiedział Morawiecki.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Tajemniczy zakup MSZ. Wiadomo o nim dzięki NIK
Polityka
Prezydenta walka z wiatrakami. Rząd nie składa broni. Będzie nowy projekt ustawy
Polityka
Sondaż: Polacy jednoznacznie o obecności polskich żołnierzy na Ukrainie
Polityka
Gen. Mirosław Różański o dronie: Rosja nas testuje. Powinniśmy odpowiedzieć stanowczo
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama