Reklama
Rozwiń
Reklama

Niemcy: USA ostrzegają firmy przed angażowaniem się w Nord Stream 2

Ambasador USA w Niemczech ostrzegł firmy zaangażowane w budowę gazociągu Nord Stream 2, że mogą zostać objęte sankcjami, jeśli nie porzucą projektu - informuje Reuters, powołując się na przedstawiciela władz USA.

Aktualizacja: 13.01.2019 13:26 Publikacja: 13.01.2019 13:11

Niemcy: USA ostrzegają firmy przed angażowaniem się w Nord Stream 2

Foto: Bair175 [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons

arb

Prezydent USA Donald Trump już wcześniej zarzucał Niemcom, że ci stają się "zakładnikiem" Moskwy w związku z uzależnieniem się od gazu z Rosji i apelował o wstrzymanie budowy gazociągu, który ma połączyć Niemcy z Rosją z pominięciem Polski i Ukrainy.

Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że jest to projekt polityczny, który może być wykorzystany do wywierania presji na Ukrainę, pozbawiając jej wpływów z opłat za tranzyt gazu przez jej terytorium.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Epstein nie przestaje prześladować Trumpa
Polityka
Gwiazda ruchu MAGA otrzymuje groźby. Wcześniej Trump nazwał ją „narzekającą wariatką”
Polityka
Politycy AfD zaproszeni do Waszyngtonu. Konferencja z ich udziałem „przeciwwagą dla Davos”
Polityka
Przyjaźnić się z USA, ale też z Rosją. Elastyczny jak prezydent Kazachstanu
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Polityka
Kai-Olaf Lang o stosunkach z Polską: Po stronie Niemiec panuje poczucie bezradności
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama