Reklama

"Szczyt w Warszawie? Chodziło o stałą obecność wojsk USA"

"Istotnym etapem na drodze dla nas absolutnie strategicznej jaką jest załatwienie w naszym kraju stałych, nierotacyjnych amerykańskich baz w Polsce" nazwał w #RZECZoPOLITYCE Ryszard Czarnecki zorganizowaną w Warszawie konferencję bliskowschodnią.

Aktualizacja: 19.02.2019 08:50 Publikacja: 19.02.2019 08:14

"Szczyt w Warszawie? Chodziło o stałą obecność wojsk USA"

Foto: tv.rp.pl

arb

Wyjaśniając powody, dla których konferencja była ważna Czarnecki wskazał przede wszystkim na polskie zabiegi o to, aby " obecność wojskowa USA w Polsce nie była rotacyjna tylko permanentna, bo to zwiększa nasze bezpieczeństwo wobec imperialnej Rosji". Zdaniem Czarneckiego do celu tego udało się zbliżyć, ponieważ po konferencji w Warszawie, na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się z szefem Pentagonu Patrickiem M. Shanahanem.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Kolejne kłopoty prawne posła Mateckiego. Wykorzystał wpływy, by pomóc prawicowej celebrytce?
Polityka
Rada Bezpieczeństwa Narodowego po wtargnięciu rosyjskich dronów niejawna
Polityka
Marian Banaś: wybór jednego z dwóch kandydatów na prezesa NIK, to wygrana PiS
Polityka
Władysław Kosiniak-Kamysz: Drony z Rosji celowo skierowane nad Polskę
Reklama
Reklama