Zdaniem Kukiza Polska prowadzi "zbyt uległą politykę" wobec Izraela. - Na wszelki wypadek powinniśmy przeprosić Izrael za ten atak na Magierowskiego – dodał lider Kukiz'15 w rozmowie z Onetem.

Kukiz odniósł się też do tzw. ustawy 447 przyjętej przez amerykański Kongres, a dotyczącej odzyskiwania mienia bezspadkowego należącego przed II wojną światową do osób pochodzenia żydowskiego.

- Nie ma takiego precedensu w prawodawstwie na świecie, żeby mienie bezspadkowe było przekazywane na rzecz podmiotów zagranicznych - przekonywał. Zwrócił przy tym uwagę, że gdyby teraz zmarł bez potomstwa wówczas "Skarb Państwa przejmuje majątek, niezależnie od tego, czy jest pochodzenia tatarskiego, żydowskiego, rosyjskiego czy polskiego".

Z kolei w sytuacji mienia osób pochodzenia żydowskiego, które mają spadkobierców, Kukiz radził, aby "zwrócili się do Niemiec". - Jeśli Żyd miał dom w Polsce i został zbombardowany przez Niemców, to trudno, żeby pieniądze zwracała mu Polska. Niech zwróci się do kolegów z Niemiec – wyjaśnił.