Na zdjęciu z obiadu, do którego doszło przed finałem Copa America, widać Shelley'a i Bolsonaro. Potrawy leżące na ich talerzach zostały zamazane na czarno. Ze względu na to, że nie zostało to zrobione profesjonalnie, internauci bardzo szybko odkryli, co tego dnia spożywali politycy. Chodziło o homara, który nie jest uważany  za koszerną potrawę. 

„Ocenzurowano homara!” - napisał jeden z użytkowników Twittera. „Chłopaki, czy zdajecie sobie sprawę, że wystarczyło przyciąć zdjęcie?” - dodał kolejny. 

Zdjęcie skomentował także angielski dziennikarz Ben Judah. ”Tuszowanie na poziomie Mossadu, więc nikt w Izraelu nie będzie się czuł urażony" - stwierdził. Łącznie fotografię polubiono prawie 2700 razy. Skomentowało je także tysiące  osób. 

Ambasada Izraela nie odpowiedziała na prośbę agencji AFP o komentarz w tej sprawie. 

Koszerność to pojęcie odnoszące się do reguł obowiązujących w prawie żydowskim, określających rodzaje produktów dozwolonych do spożywania (pokarmy, napoje i leki) oraz warunki, w jakich powinny być produkowane oraz spożywane. Zgodnie z tymi zasadami, ryby z płetwami i łuskami mogą być spożywane, ale skorupiaki, są zabronione.