Duda udzielił pierwszego wywiadu "Rzeczpospolitej", ale nie mówił w nim o emigrantach. Facebookowy profil "Nie lubię PiS-u" udostępnił jednak rzekome omówienie tej rozmowy, które miał zamieścić portal Onet. Jest link do tekstu na stronach tego portalu i rzekomy cytat: "Emigranci to zdrajcy narodu. Nie ma dla nich miejsca w naszym kraju".

Administrator strony "Nie lubię PiS-u" przekonuje swoich czytelników, że tych słów nie ma już pod tym linkiem, bo "bardzo szybko go (artykuł - red.) zdjęli". Kiedy kliknie się na link, to przenosi on do tekstu z tym samym zdjęciem, ale tytułem dotyczącym propozycji emerytalnych Dudy.

- Kontaktowałem się z przedstawicielką portalu Onet. Nigdy takiego tekstu u nich nie było. Podjęli już działania, by nie przypisywano im takich treści w internecie - informuje nas Marcin Kędryna z otoczenia przyszłej głowy państwa.

Zmyśloną informację wciąż jednak można znaleźć na Facebooku. Rozpowszechni ją m.in. Andrzej Jeziorek, który za rządów PO pełnił eksponowane stanowiska w TVP. Zaręcza, że choć tekst miał zniknąć, to "w treści owego linku były owe haniebne słowa".