Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 19.10.2015 13:04 Publikacja: 19.10.2015 12:39
Rosyjskie okręty na Morzu Kaspijskim
Foto: youtube
Rosyjska agencja Interfax poinformowała, że na Morzu Kaspijskim rozpoczynają się rosyjsko-irańskie ćwiczenia wojskowe. W manewrach tych wezmą udział trzy irańskie okręty rakietowe: „Damawend", „Dżoschan", „Peykan". Agencja, powołując się na irańskiego komandora Achmada Rezu Bakeri podaje, że okręty te będą znajdowały się na Morzu Kaspijskim przez najbliższe 14 dni. Ćwiczenia mają się odbywać niedaleko portu w Astrachaniu z udziałem Flotylii Kaspijskiej rosyjskiej marynarki wojennej.
Na początku października rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oświadczył, że rosyjskie okręty znajdujące się w Morzu Kaspijskim zostały wykorzystane do ostrzelania pozycji Państwa Islamskiego w Syrii. Do tego w sieci zostało zamieszczone wideo, na którym widać, jak z okrętów startują pociski manewrujące dalekiego zasięgu. Wtedy rosyjski resort obrony zapewniał, że pociski te przeleciały 1500 kilometrów i precyzyjnie trafiły w wyznaczone cele.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Wreszcie ktoś stawia się prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Lisa Cook, pierwsza w historii czarnoskóra kobieta mia...
W ojczyźnie Anatol Kotau był zaocznie skazany na 12 lat łagrów, mieszkał na stałe w Polsce. Nie wrócił z podróży...
W momencie, gdy napięcia między Budapesztem a Kijowem ponownie narastają i maleją nadzieje na to, że Węgry uchyl...
Ledwie osiem miesięcy od zaprzysiężenia upadek kolejnego rządu nad Sekwaną jest właściwie przesądzony.
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Donald Trump wyraził chęć spotkania z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. - Nie powinienem mówić, że go ba...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas