Reklama
Rozwiń

Parlament Europejski zaakceptował cały skład komisarzy

Komisja Europejska pod wodzą Ursuli von der Leyen rozpocznie urzędowanie 1 grudnia. Parlament Europejski zaakceptował cały skład komisarzy.

Aktualizacja: 28.11.2019 05:59 Publikacja: 27.11.2019 18:22

Ursula von der Leyen

Ursula von der Leyen

Foto: AFP

Za było 461 europosłów, przeciw 157, a od głosu wstrzymało się 89. To znacznie lepszy wynik niż głosowanie za samą Ursulą von der Leyen na stanowisku przewodniczącej, które odbyło się w lipcu. Wtedy Niemka dostała zaledwie osiem głosów więcej ponad wymagane minimum.

Tamto głosowanie było tajne, a to jawne. Zatem wielu eurodeputowanych mogło w lipcu okazać swoją frustrację wobec sposobu, w jaki Niemka została nominowana, czyli lekceważąc wcześniejsze apele PE o wybranie tzw. kandydatów wiodących, i zagłosowało wbrew instrukcjom władz swoich frakcji. Teraz już taka rewolta byłaby widoczna.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Polityka
Wiemy, co Polacy uważają o Hołowni po spotkaniu z Kaczyńskim. Wyniki sondażu
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Polityka
Prof. Dudek wskazał początek politycznego końca Hołowni. „Mógł z Tuskiem tworzyć duumwirat”
Polityka
Rekonstrukcja rządu przesunięta. Włodzimierz Czarzasty: to na wniosek Szymona Hołowni
Polityka
Co dalej z deregulacją? Mariusz Filipek o rządzie i przedsiębiorcach
Polityka
Ernest Wyciszkiewicz: Strzegąc prawdy o Wołyniu, bronimy bezpieczeństwa Polski