Mucha: Schetyna osłabia dziś kandydata PO na prezydenta

- Uważam, że dzisiaj niepewna sytuacja w Platformie Obywatelskiej będzie obciążająco działała dla naszego kandydata, ktokolwiek nim będzie w wyborach prezydenckich, więc nie możemy sobie pozwolić na taką sytuację, żeby status naszego przewodniczącego był niepewny - mówiła w TVN24 posłanka PO Joanna Mucha.

Aktualizacja: 28.11.2019 05:56 Publikacja: 28.11.2019 05:48

Mucha: Schetyna osłabia dziś kandydata PO na prezydenta

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

arb

Zdaniem Muchy "Grzegorz Schetyna dzisiaj osłabia kandydata" Platformy Obywatelskiej na prezydenta. - Nie jest popularny, nie jest dobrze postrzegany, ma słabe badania - wyliczała (z opublikowanego w środę badania CBOS wynikało, że Schetyna, obok Korwin-Mikkego, jest politykiem cieszącym się największym poziomem nieufności społecznej.

Jednocześnie posłanka PO nazwała Schetynę "człowiekiem honoru" w związku z czym wyraziła nadzieję, że lider Platformy dotrzyma słowa i "14 grudnia odbędzie się Rada Krajowa, na której kalendarz wyborczy zacznie płynąć" (14 grudnia Platforma Obywatelska ma wybrać kandydata na prezydenta i ogłosić harmonogram wyborów wewnętrznych, kadencja Schetyny kończy się w styczniu). 

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Poseł PiS pojawił się w szkole „z interwencją ws. godła”. Burmistrz jest oburzony
Polityka
Trzaskowski w Bydgoszczy: Idę walczyć o państwo silne, demokratyczne i oparte o rządy prawa
Polityka
Kaczyński zagłuszany podczas miesięcznicy. „Przyjdzie czas, że to się skończy”
Polityka
Nawrocki czy Mentzen - kto ma większe szanse z Trzaskowskim w II turze? Wyniki sondażu
Polityka
Dwa sondaże partyjne jednego dnia. Oba fatalne dla Trzeciej Drogi. W jednym dogoniła ją partia Razem
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem