Pismo ze zdjęciem maila, jaki miał został wysłany do państwowych instytucji, m.in. PKP, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, zamieścił na Twitterze profil @Konfrontacja.

"Konfrontacja" to nowy magazyn, za który odpowiada były redaktor naczelny "Wprost" Sylwester Latkowski.

W piśmie czytamy wezwanie podpisane przez rzecznika prasowego ministerstwa infrastruktury i budownictwa Szymona Huptysia, z prośbą o "przygotowanie pod podpis prezesa/dyrektora Państwa spółki/organizacji podziękowań (połączonych z życzeniami świątecznymi" skierowanych do p.o. Szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej red. Klaudiusza Pobudzina za rzetelną codzienną pracę na rzecz tego, aby polska opinia publiczna była na bieżąco informowana o inwestycjach i inicjatywach Państwa jednostki".

"Takie pismo powinno zostać wysłane najpóźniej w czwartek" - dodaje rzecznik. W temacie wiadomości podkreślono, że podziękowania dla TAI to sprawa "pilna".

W oświadczeniu dla portalu gazeta.pl ministerstwo potwierdziło autentyczność maila.

Klaudiusz Pobudzin w latach 2003-2014 pracował w telewizji Trwam. Od stycznia do sierpnia 2016 był reporterem "Wiadomości" w TVP1, a następnie został redaktorem naczelnym "Teleexpressu" w tej samej stacji. Od maja 2017 pełni obowiązki szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.