Czy powinniśmy uczyć się od Koreańczyków, jak sprzedać własną kulturę w masowy sposób? A może właśnie z kulturą nie ma to za wiele wspólnego – to po prostu doskonale uszyty produkt schlebiający masowym gustom? K-pop, światowy fenomen, ma również tysiące fanów w Polsce. Opowiadają Anecie Wawrzyńczak, skąd wzięła się ich fascynacja.

Tomasz Terlikowski o władzy i mistyce, czyli o Jeanie Vanier, charyzmatycznym liderze wspólnoty „Arka”, zajmującej się niepełnosprawnymi umysłowo, który miał molestować kobiety. To lekcja, która uczy nas dlaczego charyzma nie powinna nam przesłaniać moralności.

A poza tym w „Plusie Minusie: Marzena Tarkowska o Harveyu Weinsteinie, seksualnym drapieżcy, upadłym magnacie filmowym; Michał Kolanko o tym, kim są ludzie kierujący kampaniami najważniejszych kandydatów w wyborach prezydenckich; Barbara Hollender o wiecznie młodej Helen Mirren, królowej brytyjskiego kina i Janusz Pindera o wielkim powrocie Tysona Fury’ego, który podniósł się z depresji i alkoholizmu i odniósł kolejny sukces w ringu.

O tym wszystkim w najbliższym „Plusie Minusie” oraz podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają Hubert Salik i Michał Szułdrzyński.