Krzysztof Bosak: Dość kulturalnej dominacji lewicy

W PiS wciąż powtarzają, że są za Unią Europejską, chcą być jak Zachód, doganiać go. Trudno już tego słuchać - mówi Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji, kandydat na prezydenta w tegorocznych wyborach.

Publikacja: 24.07.2020 10:00

Krzysztof Bosak: Dość kulturalnej dominacji lewicy

Foto: EAST NEWS

Plus Minus: Pospierał się pan z ks. Dariuszem Kowalczykiem. On się zdziwił, że konserwatyści czy narodowcy mogą chcieć głosować na Rafała Trzaskowskiego. Pan na to, że część pańskich wyborców to nie są konserwatyści czy narodowcy. To co ich łączy?

To zbiór dość podobny do wyborców Konfederacji. Widzą w nas szansę na lepszą jakość na scenie politycznej. Dla jednych ważna jest wolność gospodarcza, dla innych – obrona sfery wartości, dla jeszcze innych – nasze asertywne podejście do spraw międzynarodowych. W Krakowie podszedł do mnie młody człowiek i powiedział, że nie zgadza się ze mną w większości spraw światopoglądowych, ale wierzy, że będę twardo bronił polskiego interesu na forum międzynarodowym.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Jan Maciejewski: Granica milczenia
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Upadek kraju cedrów