Kto naprawdę włada Kubą po Raúlu Castro

Koniec ery rewolucji – podsumowują media na Zachodzie przejście Raúla Castro na emeryturę. Ale to myląca interpretacja. Żar rewolucji wygasł dawno temu, za to rządy familii Castro wcale się nie kończą.

Publikacja: 30.04.2021 18:00

„Jeśli któregoś dnia szaleni mordercy położyliby kres życiu naszego Fidela, niech znają człowieka, k

„Jeśli któregoś dnia szaleni mordercy położyliby kres życiu naszego Fidela, niech znają człowieka, który poniesie dalej sztandar, gdyż Raúl to Fidel pomnożony przez dwa” – miał wspominać Albert Bayo, weteran hiszpańskiej wojny domowej. Ale po dojściu do władzy Raul Castro nie okazał się bardziej bezwzględny od brata

Foto: Ariel LEY/ACN/AFP

Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widziała ten kraj w tak złym stanie – opowiada reporterowi dziennika „Financial Times" Anaida Gonzalez, emerytowana wykładowczyni pielęgniarstwa z prowincji Camaguey, w sercu Kuby. – To kraj hodowców bydła, ale nie znajdziesz w nim mleka, masła, jogurtu czy mięsa. Ludzie są bardzo krytyczni wobec tej sytuacji, przejęci tym i pandemią – dodaje. Dość rzec, że w ubiegłym roku kubańska gospodarka skurczyła się o, bagatela, 11 proc.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Chińskie marzenie
Plus Minus
Jarosław Flis: Byłoby dobrze, żeby błędy wyborcze nie napędzały paranoi
Plus Minus
„Aniela” na Netlfiksie. Libki kontra dziewczyny z Pragi
Plus Minus
„Jak wytresować smoka” to wierna kopia animacji sprzed 15 lat
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
gra
„Byczy Baron” to nowa, bycza wersja bardzo dobrej gry – „6. bierze!”