Robert Kwiatkowski: Lewica zdradziła wyborców i członków partii

Kosiniak-Kamysz z Hołownią odnieśli sukces, dzięki któremu Nowa Lewica mogła wejść do rządu mimo naprawdę słabego wyniku wyborczego. Teraz ma masę stanowisk do obsadzenia. Ale jakie istotne sprawy załatwiła? - mówi Robert Kwiatkowski, były poseł Nowej Lewicy i były prezes TVP.

Publikacja: 22.03.2024 17:00

Widzowie już nie mogli oglądać TVP Info. Nawet prezydent Andrzej Duda, gdy mieliśmy z nim spotkanie

Widzowie już nie mogli oglądać TVP Info. Nawet prezydent Andrzej Duda, gdy mieliśmy z nim spotkanie jako Rada Mediów Narodowych, powiedział, że wielu jego wyborców też ma dość programów TVP z czasów prezesury Kurskiego – mówi Robert Kwiatkowski. Na zdjęciu, jako nowo wybrany poseł, na pierwszym posiedzeniu klubu Lewicy, 2019 rok

Foto: Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Plus Minus: Czy gdyby był pan dzisiaj prezesem TVP, to wyrzuciłby pan z pracy Agnieszkę Romaszewską, twórczynię telewizji Biełsat, zadrę dla Aleksandra Łukaszenki?

Pewnie nie. Ale ważny jest kontekst tego zwolnienia. Rozumiem, że telewizja ma problemy finansowe, po części spowodowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, która wstrzymała przelewy pieniędzy z abonamentu. Sytuacja budżetu też nie jest olśniewająca. Dlatego, o ile rozumiem, kierownictwo TVP podjęło decyzję o koncentracji kanałów tematycznych, które za rządów Jacka Kurskiego, a potem i Mateusza Matyszkowicza namnożyły się jak króliki, moim zdaniem zupełnie bez sensu. Zatem ja bym Romaszewskiej nie zwalniał, ale jeżeli zbudowano antenę, która „wisi” na jednym człowieku, choćby najlepszym, to niedobrze to świadczy o twórcy tej anteny. Mam nadzieję, że w Biełsacie pracują osoby, które przy mniejszym budżecie są gotowe kontynuować działalność tego kanału, bardzo potrzebnego z punktu widzenia państwa i naszej polityki zagranicznej.

Pozostało 95% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami