Internet to pułapka dla mózgu

Nasz mózg nie nadąża za technologią, a my nie jesteśmy w stanie z niej zrezygnować. Musimy wprowadzać zasady higieny cyfrowej, by ograniczyć ponoszone szkody.

Publikacja: 09.02.2024 10:00

Internet to pułapka dla mózgu

Foto: Adobe Stock

Już po tym, gdy naczelny lekarz USA Vivek Murthy ostrzegł, iż „jest coraz więcej dowodów, że użycie mediów społecznościowych jest związane ze szkodami dla zdrowia psychicznego młodych ludzi”, przed komisją amerykańskiego Senatu stanęli szefowie największych platform społecznościowych – Facebooka i Instagrama, a także TikToka, Snapa, Discorda i serwisu X (dawny Twitter).

Senatorowie chcieli wiedzieć, co szefowie serwisów społecznościowych robią, by chronić dzieci przed szkodliwym wpływem mediów społecznościowych. – Panie Zuckerberg, pan i firmy stojące przed nami – wiem, że nie chcieliście, aby tak było, ale macie krew na rękach – powiedział na początku wysłuchania senator Lindsey Graham. – Macie produkt, który zabija ludzi – dodał.

Pozostało 97% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Jak by to zrobił Tukidydes
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Plus Minus
„Madame Web”: W pajęczynie bzdur
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Po agresji Rosji na Ukrainę nasz świat się wywrócił
Plus Minus
We Lwowie wojna pojawia się nagle
Plus Minus
Michał Strąk: Z punktu widzenia geopolityki nie ma wielu różnic między PRL a III RP