Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 16.12.2024 06:21 Publikacja: 05.01.2024 17:00
Foto: Materiały Prasowe
Cecylia Kukuczka długo zastanawiała się, czy opowiedzieć historię ich wspólnego życia. Dopiero synowie namówili ją, aby pokazała świat Jerzego Kukuczki ze swojej osobistej perspektywy. Integralną część jej wspomnień stanowią listy oraz fotografie. Jednak książka „Listy z pionowego świata” nie kończy się wraz ze śmiercią „górskiego herosa”, który z uporem maniaka zdobywał kolejne ośmiotysięczniki. To także opis życia po śmierci bliskiej osoby.
Góry na zawsze zmieniły życie rodziny Kukuczków. „Kiedy był w domu, to za nimi tęsknił, a kiedy był w górach, to tęsknił za nami. Miał dwie miłości i musiałam się z tym pogodzić” – opowiada autorka.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Bill Gates poleca na swoim blogu książki do przeczytania w święta. Na liście znalazły się cztery tytuły
Razem z Damianem Piwowarczykiem, recenzentem „Plusa Minusa”, a także poetą (tomik „Rezyliencje”), czytamy dwie nowe, na wskroś warszawskie książki. Pierwsza to „Sierpień” Pawła Sołtysa (Wydawnictwo Czarne), a druga to „Staniemy się tacy jak on. Głosy z przeklętej ulicy” Macieja Pisuka (Wydawnictwo Cyranka).
Jan Polkowski pokazuje człowieka uwikłanego w historię przejeżdżającą po nim walcem.
Paweł Sołtys idzie przez Warszawę, a przez Pawła Sołtysa idą całe światy.
Przez kartki wydanej właśnie książki ze wspomnieniami byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel przemykają i polscy politycy. Niczego nie dowiadujemy się jednak o tym, jakie znaczenie dla Angeli Merkel mają jej polskie korzenie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas