Trochę mądry, trochę głupi ChatGPT

Czatbot oparty na sztucznej inteligencji przekonująco opowiada internautom o własnej żonie, a jednocześnie ChatGPT daje się zwieść ludziom zmyślonymi opowieściami o zmarłej babci – i pomaga im omijać internetowe zabezpieczenia. Bać się czy nie bać?

Publikacja: 01.12.2023 10:00

Rynek pracy doświadczy transformacji, w wyniku której pracownicy będą musieli nauczyć się współpracy

Rynek pracy doświadczy transformacji, w wyniku której pracownicy będą musieli nauczyć się współpracy z maszynami, a nie konkurowania z nimi. Ostatecznie, sztuczna inteligencja wesprze pracę ludzi, czyniąc ją mniej rutynową, a bardziej skoncentrowaną na ludzkiej inwencji i oryginalności

Foto: Colin Anderson/Blend Images LLC/getty images

Zmiany zapoczątkował ChatGPT, który nie tylko rozumie ludzki język, lecz także odpowiada niemal tak samo jak człowiek. Przeczytał setki miliardów słów z książek, artykułów i najgłębszych zakamarków internetu. Dzięki temu można zadać mu pytanie na prawie każdy temat. Co więcej, jeśli pytanie wykracza poza jego wiedzę, to używa wyszukiwarki, by znaleźć powiązane strony, przeczytać je i wyciągnąć z nich wnioski – dokładnie tak, jakby to zrobił człowiek!

Pozostało 97% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Jackowski: Kaczyński zawsze uważał, że istnieje coś takiego jak mądrość etapu
Plus Minus
Sędzia myli się więcej niż raz
Plus Minus
„Duchy Bałtyku”: Chwila, która nie może długo trwać
Plus Minus
W cieniu KL Auschwitz
Materiał Promocyjny
PR&Media Days 2024 - trendy i wyzwania
Plus Minus
„Żyć szybko”: Nagrobek zamiast krucjaty
Plus Minus
Ktoś tu nie odrobił lekcji