Jan Filip Libicki: Religia w szkołach nie spełniła swojego zadania

Myślę, że dzisiaj PiS jest w takim stanie, że może zawrzeć koalicję z dowolną partią, a jego członkowie i wyborcy przełkną to bez szemrania - mówi Jan Filip Libicki, senator PSL–Koalicji Polskiej.

Publikacja: 07.04.2023 17:00

PiS po części wchłonęło ZChN, choć w tamtej partii nikomu nie przyszłoby do głowy tak ściśle związać

PiS po części wchłonęło ZChN, choć w tamtej partii nikomu nie przyszłoby do głowy tak ściśle związać się z ojcem Rydzykiem i zaproponować mu prostą wymianę – my mu pieniądze, a on nam głosy – mówi Jan Filip Libicki

Foto: PAWEL JASKOLKA

Plus Minus: Podobno kompromituje pan pakt senacki, zanim jeszcze został zawarty.

Wiem, do czego pani nawiązuje – do mojego tweeta dotyczącego wpisu Tomasza Terlikowskiego o pedofili w Kościele. Intencją mojego wpisu nie było absolutnie lekceważenie bólu ofiar pedofilii. Chciałem tylko zaznaczyć, że nieprawdą jest to, co napisał Tomasz Terlikowski, iż ofiary pedofili są w każdym kościele, parafii, związku wyznaniowym i każdy z nas taką osobę zna. Ja takiej osoby nie znam. To oczywiście nie znaczy, że takich osób nie ma. Są. I z całą pewnością jest ich więcej niż się osobom wierzącym wydaje. Ale to nie powód do uogólnienia, że takie przypadku występują w każdej parafii. Taka była intencja mojego wpisu.

Pozostało 96% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Wybierz ofertę dla Ciebie

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Jakub Ekier: Zabójcy z ust do ust
Plus Minus
„Bad Boys: Ride or Die”: Chłopaki już tak mają
Plus Minus
Pamięć jest najważniejsza
Plus Minus
Prowincjusz i rewolucja w filozofii
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Plus Minus
Irena Lasota: Rozbiór Rosji