Aktualizacja: 04.11.2021 14:12 Publikacja: 05.11.2021 16:00
Eric Adams, nowy burmistrz Nowego Jorku
Foto: PAP/EPA
Co cztery lata – prezydenta i jednej trzeciej senatorów, co dwa lata – wszystkich członków Izby Reprezentantów i jednej trzeciej senatorów, a każdego roku zdarzają się inne, nie zawsze ciekawe wybory: niektórych gubernatorów i parlamentów stanowych.
W tym roku obserwowanie wyborów było równie ciekawe socjologicznie i kulturowo, jak sam ich wynik. Piszę zresztą ten felieton, zanim znane są wyniki najciekawszych wyborów: gubernatorów stanów Wirginia i New Jersey. Lubię się wdzięczyć, że robię błędy, pisząc po polsku, bo nie jest to mój język macierzysty, a w dodatku wyjechałam z Polski ponad pół wieku temu. Powinnam być więc chwalona, a nie ganiona, zwłaszcza że staram się sprawdzać, jak się coś pisze. Więc sprawdzałam, jak pisze się po polsku nazwy stanów amerykańskich i okazało się, że nie ma jednej reguły. Nowy Jork i Nowy Meksyk są „nowe", ale New Jersey i New Hampshire są „new"; Connecticut jest przez „c", ale już Kolorado przez „k"; stanowi Mississippi odebrano jedno „s" i jedno „p" (Missisipi); Nevadzie i Vermontowi zostawiono litery „v", które zabrano Wirginii i kilku innym stanom.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Baszara Asada z Damaszku wywieźli rosyjscy agenci. Ale w bazach w Syrii nadal tkwią – otoczeni przez powstańców – żołnierze Kremla.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Na pięć tygodni przez przejęciem władzy przez Donalda Trumpa przywódcy Polski i Francji uzgodnili wspólne warunki zakończenia wojny w Ukrainie.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Nowe władze w Damaszku szukają sposobu na pogodzenie pragnienia zemsty obywateli za lata zbrodni, tortur i zabójstw z dążeniem do utrzymania spokoju w Syrii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas