Reklama
Rozwiń
Reklama

Annalena Baerbock. Skąd się wzięła nadzieja niemieckiej polityki

Gdy cała Europa daje upust frustracjom, głosując na populistów, w Niemczech spada poparcie dla skrajnej prawicy i lewicy. A gwiazdą ostatnich wyborów stała się 40-letnia liderka Zielonych Annalena Baerbock, która zapowiada wielkie zmiany w polityce zagranicznej swego kraju w imię obrony demokracji i praw człowieka.

Aktualizacja: 08.10.2021 16:40 Publikacja: 08.10.2021 10:00

Trudna, niewolna od błędów Annaleny Baerbock kampania wyborcza Zielonych przyniosła im rozczarowując

Finał kampanii Annaleny Baerbock w Düsseldorfie, 24 września 2021 r.

Trudna, niewolna od błędów Annaleny Baerbock kampania wyborcza Zielonych przyniosła im rozczarowujące trzecie miejsce z niespełna 15 proc. głosów. Ich liderka ma jednak widoki na stanowisko szefowej MSZ (na zdjęciu finał kampanii w Düsseldorfie, 24 września 2021 r.)

Foto: AFP, Ina Fassbender

Pasją nastolatki była akrobatyka. Trzy razy zdobyła nawet brązowy medal mistrzostw Niemiec juniorów. Ale najmocniejsze odbicie z trampoliny Annalena Baerbock przeżyła dopiero 20 lat później. W polityce.

Całe Niemcy, cała Europa, a może i cały świat śledzą w tych dniach negocjacje nad utworzeniem nowej koalicji rządowej, która wyłoni się z wyborów przeprowadzonych 26 września. To one zdecydują, w którym kierunku pójdzie najpotężniejszy kraj naszego kontynentu. Czy stanie się rywalem Ameryki, czy też może przyłączy się do krucjaty, jaką podjął przeciw Chinom Joe Biden?

Pozostało jeszcze 96% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Plus Minus
Janusz Kapusta: 30 lat w „Plusie Minusie”
Plus Minus
„Bugonia”: Planeta ludzi i kosmitów
Plus Minus
„Star Wars: Legends of the Force”: Zbieraj i walcz
Plus Minus
„Bastion”: Barwna katastrofa
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Plus Minus
„Miłość”: Pułapki niezależności
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama