Reklama

Kościół, rodzina, geje

- Zarówno chrześcijanie, jak i zawierane przez nich małżeństwa mogą ponieść porażkę. Dziś takie sytuacje zdarzają się, niestety często. Należy sobie zatem zadać pytanie, co powinien zrobić Kościół, gdy małżeństwo nieodwracalnie się rozpadnie - mówi kardynał Walter Kasper

Aktualizacja: 27.12.2014 09:20 Publikacja: 27.12.2014 09:00

Kościół, rodzina, geje

Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

Ksiądz kardynał uczestniczył w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Synodu Biskupów w październiku tego roku. Jakie są pierwsze wrażenia księdza po zakończeniu obrad?

Uczestniczyłem już w kilku synodach biskupów. Za każdym razem dużym przeżyciem była dla mnie możliwość spotkania biskupów z całego świata, a przez to rzeczywistego doświadczenia Kościoła katolickiego. Tegoroczne obrady były szczególnie interesujące. Był to pierwszy synod biskupów w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, a zarazem synod poświęcony tak fundamentalnemu tematowi, jakim jest rodzina.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok.

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia. Czytaj, to co ważne.
Reklama
Plus Minus
Jan Maciejewski: Zaczarowana amnestia
Plus Minus
Agnieszka Markiewicz: Dobitny dowód na niebezpieczeństwo antysemityzmu
Plus Minus
Świat nie pęka w szwach. Nadchodzi era depopulacji
Plus Minus
Pierwszy test jedności narodu
Plus Minus
Wirtualni nielegałowie ruszają na Zachód
Reklama
Reklama