Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 20.10.2019 12:52 Publikacja: 18.10.2019 10:00
Hewrin Chalaf była szefową kurdyjskiej partii Przyszłość Syrii. Zamordowali ją brutalnie protureccy bojówkarze. Rząd w Ankarze skomentował jej śmierć lakonicznym stwierdzeniem o „neutralizacji terrorystki”. Na zdjęciu rzymski protest przeciwko tureckiej inwazji na północną Syrię, rozpoczętej po decyzji o wycofaniu wojsk USA z tego regionu
Foto: Getty Images
Nie wiadomo, jak zginęła Hewrin Chalaf. W takich przypadkach trudno jest dociec szczegółów. Niezależne źródła podają, że została zgwałcona, ukamienowana, a po śmierci ucięto jej głowę. Protureccy bojówkarze nierzadko tak właśnie postępują ze schwytanymi Kurdyjkami, ale tym razem nie sposób tego potwierdzić, gdyż kobietę pochowano bez obdukcji. Wiadomo tylko, że samochód, którym jechała z Al-Kamiszli do oblężonego Manbidżu, został ostrzelany serią z peemu. Wszystkich ośmiu mężczyzn z jej eskorty zabito od razu, ten moment widać na dostępnym filmie. Na innym filmie Hewrin Chalaf leży, już nieżywa, w śmieciach na poboczu drogi. Jej kruczoczarne włosy, brwi i rzęsy przysypał pył pustyni. Kamerzysta trąca ją nogą i mówi: „Oto ciało świni".
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Jaki jest bilans pierwszego roku trzeciego rządu Donalda Tuska? O tym w najnowszym odcinku podcastu „Polityczne Michałki” rozmawiali Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.
Ubieganie się o świadczenie było łatwe, proste i bez zbędnej biurokracji. Ludzie składali wnioski przez internet, otrzymywali informację, że zostały one przyjęte, i pytali w sieci: „Panie Marczuk, gdzie jest haczyk?”. A jego nie było - mówi Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny w rządzie PiS.
Resort spraw zagranicznych stworzył komórkę, która jest odpowiedzialna za komunikację strategiczną, a przede wszystkim ma reagować na rosyjską dezinformację.
Prokurator Grażyna Stronikowska będzie pierwszą przedstawicielką Polski w Prokuraturze Europejskiej. Tak zdecydowała Rada Unii Europejskiej.
Rządzący porządkiem instytucjonalnym UE traktat lizboński podpisano 13 grudnia 2007 r. i dwa lata później wszedł w życie. Po 15 latach warto się przyjrzeć nie tylko literze, ale i praktyce stosowania tego kontrowersyjnego od samego początku traktatu. Być może niektórych problemów udałoby się uniknąć, gdyby na początku uważniej słuchano Polski.
Rządy na całym świecie, próbując zastopować i odwrócić u siebie trend depopulacyjny, ponoszą niemal zawsze porażki. Zanim się jednak wymyśli lek na malejący wskaźnik dzietności, warto się zastanowić, co jest w ogóle źródłem tego globalnego trendu.
Ewa Wrzosek: „Można uważać, że rozliczenia i prokuratura działają we właściwym tempie. Ja tak nie myślę. Wiem za to, że kolejne na pewno będą szybsze i skuteczniejsze. I odczujemy to wszyscy na własnej skórze. Bo to nas rozliczą. To nie jest czas, aby ściśle w sposób pozytywistyczny trzymać się litery prawa”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas