Sebastian Kulczyk funduje stypendium na studia MBA

Już niewiele czasu pozostało, aby wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest ufundowane przez Sebastiana Kulczyka stypendium pokrywające koszt czesnego studiów MBA for Startups. Konkurs trwa tylko do 20 września.

Publikacja: 10.09.2021 16:00

Sebastian Kulczyk funduje stypendium na studia MBA

Foto: AdobeStock

W rywalizacji o stypendium mogą wziąć udział osoby, które mają wyższe wykształcenie, sprawnie posługują się językiem polskim oraz angielskim, mają co najmniej trzy lata doświadczenia zawodowego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać dwa zadania: udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania i polecenia zawarte w zadaniu konkursowym (case study) oraz nagrać i przesłać ok. dwuminutowy film z odpowiedzią na pytanie: dlaczego chcesz studiować na MBA for Startups?

Pierwszym studentem MBA for Startups i zarazem stypendystą Sebastiana Kulczyka został Paweł Węgierski, founder i CTO spółki Gamehag, która jest laureatem IV edycji programu InCredibles.

Pierwszy taki program

MBA for Startups to dwuletnie zdalne studia, które powstały z inicjatywy SGH Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Kulczyk Investments. Uczestnicy wezmą udział w 600 godzinach zajęć odbywających się w ramach 25 bloków tematycznych w językach polskim i angielskim.

To pierwszy w Polsce program zaprojektowany od podstaw z myślą o młodych przedsiębiorcach. Wyjątkowa formuła oparta jest na połączeniu najwyższej klasy wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles oraz platformą networkingową międzynarodowych partnerów. MBA for Startups są pełnoprawnym, honorowanym na całym świecie programem MBA, a SGH ma akredytację AMBA (Association of MBAs), która potwierdza najwyższą, zgodną z międzynarodowymi standardami jakość kształcenia programów MBA.

Studenci MBA for Startups mają możliwość spotkania kilkunastu znakomitych mentorów i praktyków biznesu oraz bezpłatnego uczestniczenia w prestiżowych biznesowych konferencjach, warsztatach i spotkaniach. Dostają też dostęp do pogłębionych informacji i analiz ze świata biznesu. To elementy pakietu dodatkowych korzyści zaoferowanego młodym przedsiębiorcom przez program mentoringowy InCredibles Sebastiana Kulczyka. 

Wybitni eksperci, prestiżowe wydarzenia

Zajęcia poprowadzą wybitni eksperci akademiccy z SGH oraz zaproszeni przez InCredibles polscy i zagraniczni mentorzy, współpracujący z programem Sebastiana Kulczyka. Ale to nie wszystko – studenci mogą liczyć również na udział w prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach, konferencjach, spotkaniach, warsztatach oraz bezpłatny dostęp do wiodących gazet i czasopism.

Na zaproszenie programu InCredibles część kursów poprowadzą partnerzy merytoryczni InCredibles. Google podejmie temat nowoczesnych technologii w budowie i rozwoju biznesu oraz mechanizmów związanych z transformacją cyfrową. Kancelaria DZP (Domański Zakrzewski Palinka) przedstawi prawne aspekty tworzenia i prowadzenia startupów, takich jak analiza umów z inwestorami, partnerami oraz kwestie ochrony praw własności. ASHOKA zajmie się obszarem odpowiedzialności biznesu za świat i społeczeństwo. Bain & Company poprowadzi warsztaty na temat pitchingu, czyli podpowie jak przygotować się do prezentacji swojego pomysłu przed potencjalnymi inwestorami. Inovo Venture Partners przybliży tematykę finansowania startupów przez venture capital. Będą też inni wybitni specjaliści z takich obszarów, jak: marketing i komunikacja, zarządzanie i budowanie zespołów, ecommerce.

Goście specjalni

Na zaproszenie InCredibles specjalne godzinne wykłady dla studentów wygłoszą: Leesa Soloudre, inwestorka, która działa w środowisku startupów, wykłada na 3 uczelniach i współpracuje z największymi korporacjami, odpowiedzialna jest za stworzenie ekosystemu startupowego w Luxemburgu; Sebastian Kulczyk, międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, aktywnie działający w obszarze nowych technologii, właściciel i prezes Kulczyk Investments, inicjator programu InCredibles; Supreet Manchanda, Managing Partner w Raiven Capital, wieloletni mentor środowiska startupowego oraz profesor Singularity University, a także Maciej Noga, anioł biznesu, dyrektor zarządzający Pracuj Ventures, współzałożyciel oraz przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Pracuj.

Studenci dostaną również na czas studiów darmowy dostęp do mediów, m.in. do „Rzeczpospolitej”. Będą też mieli szansę wziąć udział w wybranych międzynarodowych konferencjach i spotkaniach organizowanych przez Singularity University, w tym w czterech ekskluzywnych wykładach wygłoszonych przez międzynarodowych ekspertów.

Wsparcie od lat

Program mentoringowy dla startupów został  zainicjowany w 2017 r. przez Sebastiana Kulczyka. W pierwszych edycjach program funkcjonował w formie konkursu dla najbardziej innowacyjnych startupów. W pierwszej edycji do konkursu stanęło 426 startupów. W późniejszych latach program przyjął formę wsparcia mentoringowego dla firm wyłonionych w innych konkursach wspieranych przez Sebastiana Kulczyka, m.in. European Start-up Challenge, SingularityU Poland Global Impact Challenge, Business Insider Global Trends Festival. Dzięki temu z programu mogło skorzystać znacznie więcej startupów niż w poprzednich edycjach.

W rywalizacji o stypendium mogą wziąć udział osoby, które mają wyższe wykształcenie, sprawnie posługują się językiem polskim oraz angielskim, mają co najmniej trzy lata doświadczenia zawodowego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać dwa zadania: udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania i polecenia zawarte w zadaniu konkursowym (case study) oraz nagrać i przesłać ok. dwuminutowy film z odpowiedzią na pytanie: dlaczego chcesz studiować na MBA for Startups?

Pozostało 90% artykułu
Orzeł Innowacji
W Polsce ciężko zbudować spółkę technologiczną o globalnym zasięgu
Orzeł Innowacji
Szukanie tych, którzy odmienią nasz świat
Orzeł Innowacji
Jak przyspieszyć innowacyjność
Orzeł Innowacji
AI coraz głębiej sięga inwestorom do kieszeni
Orzeł Innowacji
Jak start-upy mogą wyjść z finansowego zakrętu