Tomasz Adamczyk

Tomasz Adamczyk

Tomasz Adamczyk: Recykling albo kula

Starsze biurowce są skazane na modernizację lub na nieuchronne spotkanie z wyburzeniowym młotem i gazem rozprężającym.

Tomasz Adamczyk: Ambicje zamiast kompleksów

Polski rynek robi się coraz bardziej ciasny. Trzeba iść śladem firm z rynków jeszcze ciaśniejszych, jak Estonia, Łotwa, i już na etapie planowania biznesu myśleć o ekspansji.

Tomasz Adamczyk: Na drogich torach

Bez konkurencji na torach i mądrego wsparcia państwa raczej nie możemy liczyć na kolejne rekordy w przewozach pasażerów.

Tomasz Adamczyk: Czerwony Kapturek w szaliku za 1 zł

Prawdziwe oszczędzanie zacznie się po Bożym Narodzeniu. Są tego pewni analitycy i przedstawiciele branży handlowej. Wszyscy o tym mówią i się na to przygotowują.

Tomasz Adamczyk: Pożegnanie z marzeniami o tłoku

Setki innowacyjnych hubów mobilności ma pomóc rozwiązać komunikacyjne problemy mieszkańców Warszawy i innych dużych miast.

Tomasz Adamczyk: Zakupy przy huku wybuchów

Trudniej dziś młodym zdecydować się na kredyt na mieszkanie w bloku. Bo takie same bloki tuż za naszą wschodnią granicą burzą właśnie czołgi i rakiety.

Tomasz Adamczyk: To nie jest moment na beztroskie latte

Po ataku Rosji na Ukrainę branża gastronomiczna odnotowała kolejny duży odpływ gości. Restauratorzy, boleśnie doświadczeni wcześniej przez pandemię i lockdowny, potem przez inflację, znów muszą szukać sposobów, jak przetrwać.

Tomasz Adamczyk: Dobre, bo ukraińskie

Sklepowe półki zaczynają uginać się pod ciężarem coraz chętniej kupowanych przez Polaków towarów znad Dniepru. Zajmują miejsce po wycofywanych produktach z Rosji, które skazane są na zaleganie w magazynach.

Sebastian Kulczyk funduje stypendium na studia MBA

Już niewiele czasu pozostało, aby wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest ufundowane przez Sebastiana Kulczyka stypendium pokrywające koszt czesnego studiów MBA for Startups. Konkurs trwa tylko do 20 września.

Interes pod dobrym adresem

Moment, gdy gotowe mieszkanie nawet latami szuka nabywcy, jak to było podczas ostatniego kryzysu, pewnie w końcu nadejdzie. Ale trzeba na niego jeszcze trochę poczekać.