Aktualizacja: 10.03.2020 02:00 Publikacja: 10.03.2020 02:00
Olof Palme
Foto: wikiedia.org
28 lutego 1986 r. premier Szwecji Olof Palme został śmiertelnie postrzelony w centrum Sztokholmu na skrzyżowaniu ulic Sveavägen i Tunnelgatan. Premier wracał z kina ze swoją żoną Lisbeth Palme bez eskorty ochroniarzy. Sprawca oddał dwa strzały z bliskiej odległości. Ranna została też Lisbeth. Palmego przewieziono do najbliższego szpitala Sabbatsberg i tam zaraz po północy potwierdzono jego zgon. Po kilku godzinach w wiadomościach szwedzkiej telewizji stwierdzono, że „ślad po mordercy zaginął i motyw zbrodni jest nieznany". I trzydzieści cztery lata po tragedii wiemy niedużo więcej niż to, co wówczas powiedziano w dodatkowej edycji wiadomości – skonstatował dziennikarz Janne Josefsson.
Czterodniowy tydzień pracy? To nie musi być zły pomysł dla biznesu, tylko szansa na wyczekiwaną przez niego dere...
Premier odwołał szefa więziennictwa, o co dzień wcześniej apelował minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Rozumie...
Przyjęta przez resort sprawiedliwości konstrukcja sankcji ustawowego pozbawienia skutków nominacji sędziowskich...
Pomysł lewicy na wprowadzenie czterodniowego czasu pracy to przykład populizmu, nieliczącego się z realiami zaró...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Estonia wyprzedza nas o jakieś pięć lat. I nie chodzi tym razem o usługi cyfrowe, bo w tym zakresie wyprzedza na...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas