Reklama

Wyrok kuriozalny i niesprawiedliwy - Jacek Bromski o wyroku TK ws. odszkodowania za naruszenie praw autorskich

Sama zapłata należności nie rekompensuje kosztów dochodzenia ani szkody

Aktualizacja: 11.02.2017 07:13 Publikacja: 11.02.2017 05:00

Jacek Bromski

Jacek Bromski

Foto: materiały prasowe

W czerwcu 2015 r. Trybunał Konstytucyjny, na wniosek amerykańskiej spółki UPC (Liberty Global), potentata na polskim rynku operatorów kablowych, uznał za niezgodny z konstytucją przepis polskiego prawa autorskiego pozwalający twórcom po umyślnym naruszeniu ich praw autorskich dochodzić odszkodowania w wysokości trzykrotnej należnej z tego tytułu sumy.

Ten głęboko niesprawiedliwy wyrok wywołał oburzenie w środowisku twórców, a nadgorliwość Trybunału w tej sprawie budziła nasze daleko idące podejrzenia.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Uchwała kontra uchwała
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Kiedy wypada bić na alarm
Opinie Prawne
Piotr Szymaniak: Problem neosędziów łatwiej rozwiązać „ustawką” niż ustawą
Opinie Prawne
Marcin Asłanowicz: Prawnicy nie muszą bić na alarm
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Opinie Prawne
Adam Mariański: Fiasko polityki podatkowej rządu w połowie kadencji
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama