Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.07.2017 08:55 Publikacja: 10.07.2017 08:55
Foto: Fotolia.com
Komisja Europejska zastąpiła definicję „zamknięcia działalności" definicją „przeniesienia działalności". Przedsiębiorcy, którzy planują ubiegać się o pomoc publiczną, będą musieli zweryfikować, czy ich plany inwestycyjne spełniają nowe wymagania. W przeciwnym wypadku nie otrzymają oferty wsparcia publicznego bez uzyskania zgody Komisji Europejskiej. Nowe przepisy wchodzą w życie 10 lipca.
W 2016 r. Komisja Europejska (KE) zaproponowała projekt zmian rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym. Rozporządzenie nr 651/2014 określa, jakie warunki muszą być spełnione, aby pomoc publiczna oferowana przedsiębiorcom nie wymagała akceptacji Komisji Europejskiej w procedurze notyfikacyjnej. Projekt zmian był prezentowany przez KE jako dotyczący zasad przyznawania pomocy inwestycyjnej regionalnym portom lotniczym, morskim oraz śródlądowym, a przez to mógł nie przyciągnąć uwagi przedsiębiorców z innych branży. Natomiast zawarte w nim propozycje miały także kluczowe znaczenie dla ogólnych zasad przyznawania pomocy regionalnej w innych sektorach. Zakładały bowiem zaostrzenie definicji „zamknięcia działalności", a tym samym zwiększenie przypadków notyfikacji pomocy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Obserwujemy nieakceptowalną praktykę gminnych organów podatkowych, polegającą na zlecaniu podmiotom świadczącym...
Konstytucja i kodeks wyborczy przesądzają, że uchwała o stwierdzeniu ważności wyborów ma charakter deklaratoryjn...
W praktycznym wymiarze, choć wiemy o wadliwości Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, niestety jej is...
Zakwestionowanie przez TSUE jednego z przepisów prawa farmaceutycznego to nie tylko ważny krok dla właścicieli a...
Prokurator generalny ma pełną świadomość błędów proceduralnych i instytucjonalnych w SN, a jednak nie jest gotów...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas