Według Jana Krzysztofa Bieleckiego, prezesa Pekao SA, fuzja operacyjna z BPH powinna się zakończyć w maju 2008 r. GE Money Bank będzie mógł kupić od Włochów blisko 66 proc. akcji BPH po tym, jak zgodę na tę transakcję wyda Komisja Nadzoru Bankowego. Analitycy spodziewają się, że komisja podejmie decyzję w tej sprawie wiosną przyszłego roku. Po podziale nowy BPH będzie obsługiwał ok. 400 tys. klientów indywidualnych oraz małe i średnie firmy. Klientów korporacyjnych przejmie natomiast Pekao SA.
Rz: Ostatnio bardzo dużo się mówi o podziale BPH, o fuzji z Pekao SA. Co czeka klientów nowego Banku BPH? Pewne jest już, że będą mieli dostęp do mniejszej sieci sprzedaży, bo część placówek i bankomatów przejmie Pekao SA.
Józef Wancer
: Produkty zostają te same, procedury też, nie zmienią się również osoby, które obsługują klientów. Sieć sprzedaży w przyszłości na pewno się zwiększy. Planujemy zainwestować w co najmniej 200 nowych oddziałów. Z kolei kiedy dojdzie do połączenia z GE Money Bankiem, sieć powiększy się o następnych 130 – 140 oddziałów. W przyszłości cała sieć będzie liczyła ponad 500 placówek, czyli więcej, niż BPH ma obecnie.
Czy w planach jest też stworzenie sieci prowadzonej przez partnerów?