Reklama

Politycy na dopalaczach

Drodzy młodzi czytelnicy, uważajcie na polityków – wszystkich: od prawa do lewa – rozdających „darmowe" prezenty finansowane za pożyczane pieniądze.

Publikacja: 18.08.2016 20:20

Politycy na dopalaczach

Foto: Archiwum

Wcześniej czy później przyjdzie wam za te prezenty zapłacić, i to z odsetkami.

Piszę o tym, bo w tym półroczu rząd PiS zadłuża nasze państwo rekordowo. W tym względzie widać twórczą kontynuację polityki PO. I nawet jeśli przyjąć, że korzystając z dobrej koniunktury na rynku długu, rząd pożyczał w pierwszym półroczu nieco na zapas, i tak ten rekord jest niepokojący. Bo ktokolwiek by rządził – Platforma czy PiS – wzrost długu państwa zwiastuje podwyżkę podatków w bliższej lub dalszej przyszłości.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Opinie Ekonomiczne
Pierwsza wiceprezes BGK: Nowy potencjał emisji obligacji
Opinie Ekonomiczne
Cezary Szymanek: Katastrofa na razie odwołana
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Kraj ludzi dawniej szczęśliwych
Opinie Ekonomiczne
Prof. Sławomir Mikrut: Jak AI może przyspieszyć inwestycje w infrastrukturę
Opinie Ekonomiczne
Aleksandra Fandrejewska: Istnienie „a” nadaje sens alfabetowi
Reklama
Reklama