Reklama

Adrelina wycofana z obrotu - GIF ostrzega

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu produktu ratującego życie Adrenalin Osel.

Publikacja: 24.02.2023 22:08

Adrelina wycofana z obrotu - GIF ostrzega

Foto: Adobe Stock

Lek został wycofany z obrotu ze względu na stwierdzone wady jakości polegające na kruszeniu się ampułki, a co za tym idzie możliwości niemożności stwierdzenia, czy resztki szkła nie dostały się do jej wnętrza i nie zanieczyściły samego wyrobu leczniczego. 

Produkt został wycofany na terenie całego kraju decyzją o rygorze natychmiastowej wykonalności. Jak informuje GIF na podstawie zgromadzonych danych oceniono iż występuje zagrożenie zdrowia i życia pacjentów ze względu na brak możliwości użycia produktu ratującego życie, a jego zażycie grozi dostaniem się do organizmu szkła. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Ochrona zdrowia
Medycy z Ukrainy będą leczyć na dotychczasowych zasadach
Ochrona zdrowia
Ochrona zdrowia: impas w sprawie ustawy podwyżkowej. „Konin to dopiero preludium”
Ochrona zdrowia
Nowa lista szczepień z refundacją w aptekach od 25 sierpnia
Ochrona zdrowia
Dr Tadeusz Oleszczuk: System kradnie współpracę z pacjentem
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Ochrona zdrowia
Konkurs na onkologię z Funduszu Medycznego. Wpłynęło więcej wniosków niż w 2023 r.
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama