W ciągu ostatniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto 55 lokalnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, o 72 mniej niż dobę wcześniej, a zarazem najmniej od 4 stycznia.

Spadek liczby zakażeń to głównie efekt mniejszej liczby zakażeń wykrytych w mieście Anyang, w prowincji Henan, gdzie w ciągu doby wykryto 29 objawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, o 65 mniej niż dzień wcześniej.

Chiny wykrywają bardzo niewiele lokalnych zakażeń w porównaniu do innych państw świata. Władze w Pekinie stosują politykę "zero COVID", której celem jest całkowite wygaszanie pojawiających się w kraju ognisk zakażeń koronawirusem.

55

Tyle objawowych, lokalnych zakażeń wykryto w Chinach w ciągu ostatniej doby

W Pekinie 18 stycznia potwierdzono jedno lokalne zakażenie koronawirusem. W stolicy Chin wykryto też jedno zakażenie bezobjawowe (Chiny ujmują takie zakażenia w osobnej statystyce).

W obawie przed transmisją wariantu Omikron koronawirusa poczta w Pekinie nakazała dezynfekcję zagranicznych przesyłek przybywających do miasta i ich kwarantannę przez 48 godzin. Decyzja ta jest pokłosiem doniesień, że zakażenie, które wykryto w Pekinie 15 stycznia, mogło mieć związek z kontaktem z przesyłką spoza granic Chin.

Czytaj więcej

Od COVID-u do nowego ładu. Interwencjonizm w natarciu

Zakażenie objawowe wykryte w Pekinie 18 stycznia mają mieć związek z zakażeniem z 15 stycznia.

Od początku epidemii w Chinach wykryto 105 345 zakażeń koronawirusem. Zmarło 4 636 chorych na COVID-19.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ