Bolsonaro poinformował, że minister zdrowia, Marcelo Queiroga, 5 stycznia poinformuje o tym, w jaki sposób Brazylia przeprowadzi kampanię szczepień przeciwko koronawirusowi w grupie dzieci między 5 a 11 rokiem życia. Zgodę na szczepienia w tej grupie wiekowej wydano w Brazylii w grudniu.

- Dzieci nie umierały na taką skalę, by usprawiedliwiałoby to szczepienia dzieci - oświadczył Bolsonaro w rozmowie z dziennikarzami.

Szczepienia dzieci na COVID-19 są obecnie tematem gorących debat w Brazylii. Zwolennicy Bolsonaro sprzeciwiają się im, podczas gdy większość Brazylijczyków wyraża poparcie wobec szczepienia na COVID najmłodszych.

Czytaj więcej

Bolsonaro chce nazwiska urzędników zatwierdzających szczepionki, mimo gróźb śmierci

W październiku brazylijski regulator, Anvisa informował, że jego pracownicy otrzymują groźby śmierci w związku z rozpatrywaniem wniosku o dopuszczenie do użycia szczepionki na COVID w grupie dzieci w wieku 5-11 lat. Gdy Anvisa zatwierdziła szczepienie na COVID w tej grupie wiekowej, Bolsonaro ogłosił, że chciałby upublicznić nazwiska urzędników, którzy poparli to rozwiązanie.

301

Tyle dzieci w Brazylii zmarło po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2

23 grudnia minister Queiroga stwierdził, że liczba zgonów dzieci na COVID-19 nie usprawiedliwia dopuszczenia do użycia w trybie nadzwyczajnym szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat.

- Moja córka nie zostanie zaszczepiona, chcę żeby było to jasne - oświadczył teraz Bolsonaro. Prezydent, który przeszedł zakażenie koronawirusem, również odmawia zaszczepienia się na COVID. 

W Brazylii od początku epidemii po zakażeniu koronawirusem zmarło 301 dzieci w wieku 5-11 lat.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM