Rząd Korei Południowej przywrócił też limity dotyczące uczestników zgromadzeń prywatnych.

Ponadto, aby powstrzymać transmisję wariantu Omikron, władze postanowiły, że również w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 przybywający do kraju spoza jego granic będą musieli poddawać się obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannie.

Od przyszłego poniedziałku klienci m.in. restauracji, kin i kawiarni będą musieli okazywać "przepustki covidowe", aby uzyskać dostęp do tych miejsc - poinformował premier Kim Boo-kyum przedstawiając plan mający zmniejszyć ryzyko lokalnej transmisji koronawirusa SARS-CoV-2.

Wcześniej "przepustki covidowe" trzeba już było okazywać w Korei Południowej w takich miejscach jak siłownie, sauny i bary, które uznano za "miejsca wysokiego ryzyka" epidemicznego.

Czytaj więcej

Niemcy: Nowe obostrzenia dla niezaszczepionych. Możliwy obowiązek szczepień na COVID-19

Od lutego "przepustki covidowe" będą musiały okazywać wszystkie osoby powyżej 12 roku życia (obecnie obowiązek ten obejmuje wszystkie osoby powyżej 17 roku życia), co ma zachęcić nastolatków do szczepień przeciw COVID-19. Obecnie osoby poniżej 18. roku życia stanowią 20 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem w Korei Południowej.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń w Korei Południowej na terenie obszaru metropolitalnego Seulu ograniczono do sześciu liczbę uczestników zgromadzeń publicznych organizowanych pod dachem (pod gołym niebem może spotykać się maksymalnie osiem osób).

91,6 proc.

Tylu dorosłych mieszkańców Korei Południowej jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA) poinformowały, że w kraju wykryto jak dotąd pięć zakażeń wariantem Omikron - wszystkie u osób, które przybyły do kraju z Nigerii. Zakażeni przechodzą infekcję bezobjawowo, albo mają łagodne objawy, takie jak ból głowy, podwyższona temperatura czy ból gardła - informuje KDCA. 

Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ

W ciągu ostatniej doby w Korei Południowej wykryto 4 944 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Łącznie w Korei Południowej wykryto 462 555 zakażeń koronawirusem. Zmarło 3 739 chorych na COVID-19.

W Korei Południowej w pełni zaszczepionych jest 91,6 proc. dorosłych mieszkańców. 8,1 proc. zaszczepiono przypominającą (trzecią) dawką szczepionki.