Liczba zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby była niższa o ok. 4 tysiące od tej, podanej dobę wcześniej i o ok. 1,5 tys. od liczby zakażeń wykrytej przed tygodniem.

W ciągu ostatniej doby zmarło w Wielkiej Brytanii 214 chorych na COVID-19. To liczba zbliżona do tej sprzed 24 godzin (217) i wyższa o 49 od liczby zgonów zakażonych przed tygodniem. Łącznie, od początku epidemii, w Wielkiej Brytanii zmarło 141 395 osób.

141 395

Tyle osób zmarło po zakażeniu w Wielkiej Brytanii

W ciągu ostatnich 7 dni w Wielkiej Brytanii wykryto 275 264 zakażenia - o 20 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu.

Jednocześnie liczba szczepień przypominających (trzecią dawką) przekroczyła 9 mln. 45,7 mln osób otrzymało dwie dawki szczepionki.

Czytaj więcej

Wielka Brytania dopuszcza do użycia pigułkę na COVID-19

W szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie 9 517 zakażonych.

Tymczasem badacze odpowiedzialni za badanie REACT-1, w ramach którego liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 monitorowana jest na bieżąco na podstawie szeroko zakrojonych badań przesiewowych twierdzą, że obecnie liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii jest najwyższa od początku badań prowadzonych od maja 2020 roku. Fala zakażeń ma być napędzana zakażeniami dzieci - w tygodniu między 19 a 29 października zakażone miało być na Wyspach 1 na 17 dzieci. 

Obecny spadek liczby zakażeń ma być - zdaniem badaczy - związany z przerwą semestralną. Kluczowe dla dalszego rozwoju epidemii na Wyspach ma być kolejne 10 dni, gdy dzieci wrócą do szkół.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM