Od marca 2020 r. resort zdrowia codziennie podaje dane dotyczące m.in. liczby testów na koronawirusa SARS-CoV-2, liczby próbek, których badanie zakończyło się wynikiem dodatnim, zgonów związanych z COVID-19 czy liczby hospitalizowanych, u których stwierdzono zakażenie.

Od czerwca 2020 r. Ministerstwo Zdrowia informuje też o liczbie respiratorów zajętych przez pacjentów z koronawirusem, a od końca września ubiegłego roku także o zgonach spowodowanych COVID-19 oraz tych, gdzie przyczyną śmierci było "współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami".

Dane publikowane są o godz. 10:30 w serwisie internetowym rządu oraz na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze.

Czytaj więcej

Transport chorego na COVID-19
Wielka Brytania: Zgonów zakażonych najwięcej od marca. Nowa mutacja wirusa

W środę resort poinformował, że wystąpiła "chwilowa awaria systemu". Z tego powodu dzisiejsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 zostaną przekazane "z opóźnieniem".

To nie pierwsze kłopoty techniczne władz związane z danymi dotyczącymi koronawirusa. Co najmniej 6 razy w ciągu ostatnich 14 dni niedostępny był publikowany w serwisie gov.pl raport dotyczący szczepień przeciwko COVID-19.

We wtorek ministerstwo informowało o 3 931 kolejnych zakażeniach i 64 zgonach (w tym 15 na COVID-19), w poniedziałek o 1 537 przypadkach i śmierci 3 osób (w tym 1 na COVID-19).

Według danych resortu, w ciągu ostatnich siedmiu dni w Polsce stwierdzono 19 638 przypadków koronawirusa. W tym okresie ministerstwo informowało o śmierci 67 osób z powodu COVID-19 i 194 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj