Jak pisze na Twitterze prof. Eran Segal z Weizmann Institute of Science w czasie, gdy Żydzi świętują nadejście nowego roku dochodzi do spadku krzywej zakażeń. "Miejmy nadzieję, że tak będzie dalej" - napisał.

Co najmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19 zaszczepiono ok. 6 mln Izraelczyków, dwoma dawkami - 5,5 mln, a blisko 2,7 mln otrzymało trzy dawki szczepionki (trzecią dawkę podaje się w Izraelu od 30 lipca).

Jednocześnie na listę tzw. pomarańczowych krajów, czyli państw, z których podróżni po przybyciu do Izraela muszą poddawać się kwarantannie, jeżeli ne są w pełni zaszczepieni, trafiły dwa kolejne kraje - Singapur i Węgry.

Lista "czerwonych" krajów, z których przyjazd do Izraela jest niemożliwy bez posiadania specjalnej zgody, pozostała niezmienna - są na niej Bułgaria, Brazylia, Meksyk i Turcja.

Izrael, który jest jednym z najszybciej szczepiących na COVID-19 na świecie krajów, mierzył się w ostatnich tygodniach z kolejną falą zakażeń koronawirusem, wywołaną transmisją wariantu Delta. W tym okresie dobowa liczba zakażeń osiągnęła w Izraelu rekordowe poziomy.

Czytaj więcej

Koronawirus. Izrael: Tak wielu zakażeń nie było od początku epidemiiAutopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ