Według zapewnień AMD procesory Trinity dostarczają większej mocy obliczeniowej przy jednoczesnym obniżeniu apetytu na energię. Z tego powodu świetnie nadają się do zastosowania w wydajnych notebookach. Wyliczenia przedstawiane przez firmę sugerują, że komputery przenośne oparte na Trinity mogłyby działać nawet 12 godzin bez przerwy.
Pierwsze takie maszyny pojawią się prawdopodobnie w połowie roku. Cienkie i wydajne notebooki ma m.in. zaoferować Hewlett Packard. Według nomenklatury stosowanej przez AMD będą to maszyny kategorii Ultrathin. To bezpośredni konkurenci ultrabooków (tę nazwę zastrzegł Intel) — lekkich i cienkich notebooków o bardzo dobrych parametrach technicznych. Nowe urządzenia tej kategorii wykorzystują układy Intel Ivy Bridge — i to właśnie z nimi ma konkurować Trinity.
Najważniejsze usprawnienia w Trinity obejmują wzrost wydajności procesora o 29 proc., a podsystemu graficznego o 56 proc. Dzięki temu lekkie i oszczędne komputery bez trudu będą sobie radzić z multimediami w rozdzielczości Full HD, konwersją filmów, czy nowymi grami wymagającymi płynnego obrazu.
AMD obiecuje również, że zastosowana w nowej generacji komputerów z Trinity technologia Start Now pozwala wybudzać peceta ze stanu uśpienia w 2 sekundy oraz uruchomić system w mniej niż 10 sekund.