Firmy, które odpowiednio wcześnie dostrzegą potencjał tkwiący w technologicznej rewolucji staną się liderami światowego biznesu - przekonują organizatorzy konferencji w warszawskim centrum Expo XXI. Cisco stawia na Internet Rzeczy - sieć, w której komunikują się ze sobą nie tylko ludzie i maszyny, ale urządzenia same ze sobą.
- Prawdziwa rewolucja jednak dopiero przed nami. Według danych Cisco w 2020 roku na świecie będzie 50 miliardów podłączonych do sieci urządzeń, 50 razy więcej niż w roku 2008 - mówi Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny Cisco Systems Poland. Jego zdaniem gwałtowny rozwój technologii inteligentnych urządzeń otaczających nas w codziennych życiu oferuje biznesowi zupełnie nowe szanse rozwoju. - Aby to wykorzystać potrzebne będą: jasna wizja tego, co będą nam oferowały technologie oraz odważne przywództwo - mówi Fabiszewski. - O roli tego przywództwa w zdominowanym przez technologię świecie będziemy rozmawiać na Cisco Connect.
Stąd też pomysł, aby na pierwsze tego typu spotkanie w Polsce zaprosić słynnego burmistrza Nowego Jorku Rudolpha Giulianiego, który opowie o konieczności podejmowania niestandardowych decyzji podyktowanych fundamentalnymi zmianami sposobu życia w „nowym świecie".
Na Cisco Connect będzie również Peter Hinssen - przedsiębiorca, inwestor i konsultant specjalizujący się w nowych technologiach. Hinssen jest autorem książki „The New Normal" opisującej zmianę otoczenia biznesowego wywołaną cyfrową rewolucją. Przekonuje on, że przedsiębiorstwa muszą dostosować swoją organizację wewnętrzną i strategię do świata zdominowanego przez nowe technologie informatyczne.
Partnerami Cisco Connect są Intel, Sevenet, Trecom oraz Integrated Solutions. „Rzeczpospolita" objęła patronat prasowy nad konferencją.