Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 29.07.2015 07:25 Publikacja: 28.07.2015 17:57
Foto: Flickr
Firma od maja eksploatuje samochody Frightliner Inspiration na drogach amerykańskiego stanu Nevada. Ciężarówki wykorzystują system GPS, radary, lasery i kamery wideo do badania otoczenia. Same skręcają, przyspieszają i hamują.
– Kolejnym krokiem będzie zdobycie doświadczenia w prawdziwych warunkach na niemieckich autostradach – mówi Wolfgang Bernhard „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". – To będzie w drugiej połowie tego roku. Na pierwszy ogień pójdą drogi Badenii-Wirtembergii.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Międzymiastowe autobusy Daimlera będą miały baterie zaprojektowane i produkowane w Polsce, przez niemiecką firmę.
Kolejne marki wprowadzają wodorowe ciężarówki na drogi publiczne. Na razie to tylko próby fabryczne, ale za rok, dwa trafią do wybranych klientów.
Firma Daimler Truck będzie w przyszłości wykorzystywać części zamienne z drukarek 3D w autobusach Mercedesa i Setra. Program startuje już w czerwcu 2022 roku.
Daimler Truck AG poinformowało o rezygnacji ze współpracy z firmą Kamaz. Z kolei Mercedes-Benz Group AG sprzedaje udziały w rosyjskim koncernie. To kolejny cios dla rosyjskich firm w związku z wojną prowadzoną na Ukrainie.
Niemiecki gigant motoryzacji od 1 lutego 2022 nazywa się oficjalnie Mercedes-Benz Group AG. Jego prezes Ola Källenius ma nadzieję, że zwiększy to wartość rynkową firmy mocnej w segmencie premium.
Rada Nadzorcza Daimlera zatwierdziła inwestycje w pionie samochodów osobowych Mercedes-Benz o łącznej wartości 60 miliardów euro. Pieniądze mają popłynąć na elektryfikację, cyfryzację i zautomatyzowaną jazdę.
Daimler's Mercedes-Benz przejmie 33 procent udziałów w Automotive Cells Company (ACC), producencie baterii i komponentów do aut elektrycznych.
Niemiecki resort transportu polecił Daimlerowi przywołać do stacji serwisowych 60 tys. diesli Mercedesa GLK 220, bo stwierdził, że mają oprogramowanie zakłamujące emisję spalin. Dotyczy to pojazdów z lat 2012-15
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas