Aktualizacja: 27.12.2018 19:07 Publikacja: 27.12.2018 19:07
Nowoczesny hotel to wyjątkowe miejsce – zaczynając od lokalizacji, charakteru budynku, jego historii do opowiedzenia
Foto: Iliard Architecture&Management
Milenialsi zrewolucjonalizowali już rynek biur. Siedziby firm bardziej przypominają dziś domy niż miejsca pracy. Dywany, strefy relaksu, biblioteki, sale telewizyjne. Jak rynek nieruchomości, w tym hoteli, zmieni kolejna generacja – Z?
– Generacja Z to ludzie, dla których czymś oczywistym i wszechobecnym jest technologia – podkreśla Jakub Bladowski, prezes pracowni architektonicznej Roark Studio. – Ich codzienność to smartfon, tablet i media społecznościowe. Ważny jest ciągły kontakt ze światem. Są wielozadaniowi, przedsiębiorczy i jeszcze bardziej wymagający niż milenialsi. Z pewnością ich wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych będzie znaczący – podkreśla. Niewykluczone, że nowe pokolenie w miejscu pracy będzie potrzebować nawet salek... do drzemki.
Więcej przekazanych lokali po wyższych cenach przełożyło się na wzrost zysków dewelopera. Spółka widzi też większą aktywność nabywców.
Przy ul. Studziennej na warszawskiej Woli Alides Polska kupuje działkę o powierzchni ponad 3,3 tys. mkw. Powstaną tam mieszkania.
Jeśli politycy się nie pospieszą, podatników od początku 2025 r. czeka jeszcze więcej wyzwań niż gdyby proponowane zmiany w przepisach weszły w życie – podkreśla starszy menedżer w CRIDO.
Co czwarty deweloper przewiduje obniżki cen mieszkań w najbliższych miesiącach – wynika z analiz portalu Tabelaofert.pl.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Stocznia Cesarska Development ma pozwolenie na budowę pierwszych obiektów mieszkaniowo-usługowych w historycznej części postoczniowych terenów w Gdańsku.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Wizz Air ogłosił dzisiaj, że doda piąty samolot do bazy na lotnisku w Krakowie i przywróci szóstą maszynę w Katowicach. Potrzebuje ich, bo zamierza uruchomić nowe trasy z tych miast.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Niemiecka firma zarządzająca czternastoma greckimi lotniskami zainwestuje w odnowienie kilku z nich 50 milionów dolarów. Zmodernizuje dzięki temu porty lotnicze na Santorynie, Mykonos, Korfu i Kos.
Egipt to tętniący życiem kierunek atrakcyjny dla młodych turystów – taki obraz kraju chce przekazać egipski rząd. Minister turystyki rozmawiał o tym z szefami egipskiego oddziału Google'a.
Biuro podróży Rainbow kupiło w Grecji kolejny hotel. To piąty obiekt jaki przyłączy do sieci White Olive i pierwszy tak duży i dysponujący aquaparkiem.
Turyści nie przyjeżdżają do Jordanii, a sklepy i hotele w okolicach słynnej Petry świecą pustkami. Przedsiębiorcy albo je zamykają, albo szukają oszczędności, wysyłając pracowników na bezpłatne urlopy lub obniżając im pensje.
Podniesienie cen na Majorce nie spowodowało spadku liczby przyjeżdżających. Wcześniej wyspa chciała stać się miejscem bardziej luksusowym i w ten sposób ograniczyć masową turystykę. Ta polityka nie sprawdziła się, teraz pomóc mają nowoczesne technologie.
Co roku Pompeje, starożytne miasto nieopodal Neapolu, odwiedzają miliony turystów. Lokalne władze wprowadzają ograniczenia, żeby lepiej kontrolować ich ruch.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas