Rada nadzorcza Develii powołała na stanowisko wiceprezesa Mariusza Poławskiego. Menedżer w latach 2003-2020 związany był ze spółkami Mariusza Książka, przez ostatnie siedem lat odpowiadał za część deweloperską: mieszkaniową i magazynową. Mariusz Poławski ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim.

- Pierwszym priorytetem będzie ścisła współpraca w ramach zarządu w przygotowaniu planów rozwoju nakierowanych na efektywne wykorzystanie majątku i umocnienie pozycji rynkowej Develii. Moje działania będą koncentrować się na szeroko pojętym rynku mieszkaniowym i dostosowywaniu oferty do zmieniających się potrzeb klientów. Liczę, że przydadzą się również moje kompetencje zdobyte w segmencie magazynowym – skomentował Poławski.

Z zasiadania w zarządzie Develii jednocześnie zrezygnował bez podania przyczyn Mirosław Kujawski. Od początku grudnia prezesem Develi jest Andrzej Oślizło, wcześniej członek zarządów firm Aviva, Expander Advisors, Schenker czy PLL LOT.

Ogólnopolski deweloper w 2020 r. sprzedał (nie uwzględniając płatnych rezerwacji) 1,36 tys. mieszkań, o 9,9 proc. mniej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale spółka podpisała aż 580 umów, o 60 proc. więcej kwartał do kwartału i porównywalnie rok do roku. W 2020 r. Develia przekazała klientom klucze do 1,15 tys. mieszkań, o 41 proc. mniej niż rok wcześniej.